Menu

Nieprzerwanie od 20 lat na straży Twojego zdrowia

Nasz sukces zawdzięczamy sprawdzonym i wciąż doskonalonym produktom, które pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Cieszymy się zaufaniem lekarzy, a nasze materace są wpisane do Rejestru Wyrobów Medycznych.

Pole MAGNETYCZNE

Pole magnetyczne jest to pole wywołane przez poruszające się ładunki elektryczne i charakteryzuje się tym, że na poruszające się w nim naładowane ciała lub cząstki elementarne działa siła. Z polem tym, podobnie jak z polem elektrycznym mamy praktycznie cały czas do czynienia. Jednym z podstawowych źródeł pola magnetycznego jest Ziemia, która wytwarza pole o natężeniu od 0,1 mT do 1 mT. Człowiek jest do niego przystosowany. Istniej nawet hipoteza, że pozbawienie organizmu obecności tego pola może być przyczyną zachorowań. Takie warunki mogą wystąpić we wnętrzu metalowego kadłuba statku, jeśli marynarz przebywa w nim wiele miesięcy. Także w ubraniach i skafandrach astronautów amerykańskich zaszywa się magnesy w celu zapewnienia stymulacji polem magnetycznym.

 

Efekty działania pulsującego pola magnetycznego to, zatem aktywizacja procesów biochemicznych, a więc lepszy metabolizm na poziomie komórek, tkanek i narządów. Ponieważ działanie pola zaczyna się na poziomie molekularnym dotyka pierwotnych przyczyn wszelkich niesprawności i chorób.

Wielka zaleta pola magnetycznego to jego przenikalność - przechodzi przez cały organizm wpływając na wszystkie rodzaje tkanek

Powoduje wzbudzanie atomów i cząsteczek, a także duże zmiany na poziomie atomowym. Zwiększa aktywność cząsteczek i przyspiesza metabolizm komórek. Poza tym rozszerza naczynia krwionośne, zmniejsza krzepliwość krwi oraz zdolność płytek krwi do zlepiania się i zwiększa wychwytywanie tlenu.

Zmienne pole magnetyczne przyspiesza gojenie się tkanki kostnej i jest szczególnie przydatne w tzw. złamaniach rzekomych, a także wtedy, gdy kość nie zrasta się w normalnym terminie.

Stałe pole magnetyczne wpływa bardzo korzystnie na gojenie się ran

 

Obecnie pole to znalazło szerokie zastosowanie w medycynie konwencjonalnej jak i niekonwencjonalnej. Już od czasów antycznych uważano, że pola magnetyczne mają działanie lecznicze. Początki magnetoterapii sięgają czasów egipskich (wcześniej niż akupunktura). Kleopatra używała magnesów, aby przedłużyć swoją młodość. W Chinach ze skał wydobywano substancję magnetyczną zwaną kamieniem zdrowotnym. W Grecji wyrabiano z rudy magnesy, które określano kamieniem życia. Następne wzmianki na ten temat pojawiły się w czasach średniowiecza i odrodzenia. Paracelsus bardzo często używał magnesów do leczenia niektórych schorzeń. Przypisywał tym magnesom dobroczynny wpływ na psychikę i twierdził, że łagodzą trudności z zasypianiem. Mesmer wykorzystywał pole magnetyczne do różnych terapii.

Magnetoterapia jak i magnetostymulacja ma działanie:

▪ Przyspiesza proces utylizacji tlenu, a 

▪ Powoduje wzrost procesów oddychania tkankowego. 

▪ Naczyniorozszerzające i naczyniotwórcze 

▪ Nasila proces regeneracji tkanek miękkich

▪ Przyspieszenie procesu tworzenia zrostu kostnego w stawach rzekomych. 

▪ Przeciwzapalne 

▪ Przeciwobrzękowe

▪ Przeciwbólowe

 

 

Źródła:

Władysław Traczyk, Fizjologia człowieka w zarysie, PZWL

Maria Bryszewska, Biofizyka dla biologów, PWN

Świat Nauki, październik 2003

Wykłady : Aleksander Sieroń, Grzegorz Cieślar

Działanie przeciwbólowe pól magnetycznych, dr med. Marta Woldańska-Okońska 

 

Skomentuj

Powrót na górę

 
 
 

Wszystkie oferowane Materace i Podkłady są produkowane
w standardowym wymiarze:
90 cm x 190 cm

 

Jednakże wychodząc na przeciw oczekiwaniom jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie służące zaspokojeniu zindywidualizowanych potrzeb według specyfikacji Konsumenta.

Szwajcarska Liga do walki z reumatyzmem zaleca stosowanie magnetycznej terapii w leczeniu reumatyzmu i zapalenia stawów

Kontakt

Centrum Promocji Zdrowia CENTERMEDICAL

ul.Chwaszczyńska 170

81-571 Gdynia

telefon: 58 664-67-02

 

 

 

telefon dyżurny

509-509-303

centermedical@centermedical.pl


NR konta bankowego:
BANK: ING Bank Śląski Spółka Akcyjna Oddział 357,81-509 Gdynia,PL.Górnośląski 21
Nr rachunku: PLN 40105017641000002316416953
EUR 72105017641000009069529411

...

...